fbpx

DIGITAL RÅDGIVNING

FÅ SPARRING I DIGITAL SUCCES OG SKAB VÆKST FOR DIN FORRETNING ONLINE
+45 22 39 22 51Chat med os

Rådgivning i online tilstedeværelse og webløsninger

Professionel digital rådgivning er kernen af WebPuls ydelser. Vores vision er at hjælpe dig med at øge din virksomheds online tilstedeværelse og vækste din forretning. WebPuls samarbejder med og rådgiver SMV’er, organisationer og større virksomheder om valg af webløsninger, og om hvordan de rammer deres strategiske og taktiske mål for deres online forretning.

Fokus er altid på at nå kommercielt i mål med forretningens digitale strategi.

Når vi yder digital rådgivning, vægter vi det højt at tage konkrete beslutninger baseret på strategisk analyse af dit digitale forretningsområde og konkurrenterne i markedet. Sammen med dig udarbejder vi den strategi og plan, som skal danne grundlag for den endelige proces.

Implementering og løbende sparring

Digital rådgivning er en proces. Gennem hele forløbet står vi til rådighed for at sikre, at du opnår så høj online tilstedeværelse som muligt og når dine forretningsmål. WebPuls sikrer en succesfuld implementering samt løbende sparring og forbedring af virksomhedens resultater gennem de digitale kanaler.
Vi yder digital rådgivning om og udvikler digital strategi inden for: 

  • Virksomhedens strategi på de sociale medier; herunder valg af medie, strategi og implementering
  • Digitale indsatser i forhold til virksomhedens KPI’er
  • Trafikgenerering, opsamling af leads og targeting
  • Kommercielt fokus på den digitale indsats
  • Digitalt kompetenceløft
  • Content marketing – strategi, sparring, positionering og måling

Vil I vide mere om, hvordan vi kan hjælpe netop jeres virksomhed, så tag gerne kontakt. Husk, det koster ikke noget at drikke en kop kaffe.

Henrik S. G. Berg
Direktør - Digital Strategikonsulent

+45 20 33 15 22
henrik@webpuls.dk

Sonny Leach
Direktør - Digital Strategikonsulent

+45 22 39 22 51
sonny@webpuls.dk

Patricia V. C. Clemmensen
Digital Marketingkonsulent

+45 29 64 99 16
patricia@webpuls.dk

Katrine Just Sterup
Digital Marketingkonsulent

+45 24 85 36 94
katrine@webpuls.dk

Malthe Wisler Johansen
Junior Marketingkonsulent

malthe@webpuls.dk

Alice Hoeg
Marketingpraktikant

alice@webpuls.dk

Det koster ikke noget at drikke en kop kaffe